Hrajeme s radostí – výuka hry na housle

Vedle samotného hraní mě velmi baví umění hry na housle druhé učit.

Vyučovací proces je v mých rukách hravý a pro žáky velmi motivující. Vždy jsem s nimi dosahovala dobrých výsledků, moje děti ze ZUŠ (šest let od 2009-2014) se účastnily s úspěchem i různých soutěží, přestože jsem měla zpočátku tzv. malou praxi.

Je tomu tak díky tomu, že pocházím z hudební rodiny aktivních hráčů a houslových pedagogů (Mgr. Jan Vacek, Mgr. Tuula Sivula-Vacek), a tak jsem uprostřed hudby zkrátka vyrostla a všechny učební praktiky a techniky do sebe během té doby přirozeně nasála.

Nejlépe pracuji s věkovou kategorií 6-12 let (plus mínus), ale nezdráhám se přijmout i mladší/starší žáky, a protože jsem vždy učila i na volné noze (od roku 2009), mám s tím bohaté zkušenosti.

Hlavním kritériem pro přijetí do mé houslové třídy není talent, ale chuť hrát.

Vyučování hudby považuji za jedno ze svých poslání.

Hrajeme s radostí – recenze žáků

Na hodiny houslí jsem se přihlásila k Heidi jako k druhému učiteli, a to již po první (seznamovací) hodině u jiného učitele, kde jsem necítila vedení a rozhodnost, narozdíl od Heidi. Hned po první hodině u Heidi mi bylo jasné, že je jediná, která ve mě vzbudí touhu u “povinnost” cvičit, abych docílila svých cílů. Vzhledem k tomu, že jsem již vyšší ročník, než je při začátcích s houslemi obvyklé, byla ke mě od začátku přísná a zároveň trpělivá a chápavá k pracovnímu vytížení. Po dvou letech u Heidi jsem se dostala dál, než jsem kdy tušila. Rezervy cítím a po pauze (změna práce) se hodlám opět brzy vrátit ke studiu.

Radka Nepilá

Heidi, jako učitelku hry na housle určitě doporučuji. Je trpělivá k naprostému začátečníkovi a vše podrobně vysvětlí a zároveň prakticky ukáže. Výuku vždy přizpůsobila tomu, co jsem se chtěla naučit. Vyhovovala mi učební metoda, kdy jsem i pro cvičení doma měla k dispozici klavírní doprovod (MP3) a také to, že mi vždy vysvětlila základni věci, ale  nemusela jsem se učit teorii jako kdysi v hudebce v “nauce”. Nejvíce jsem ocenila, že při hodinách se mnou sama skladby hrála na housle. Rozhodně je to výborná houslistka a umí své zkušenosti předat. V neposlední řadě je velmi empatická a vždy se snažila přizpůsobit i mým časovým možnostem.

Kateřina Veselá

Skvělá učitelka! Výborně se přizpůsobí vaší úrovni a zaměření, je důsledná v technice, podpůrná v krocení zlozvyků. Cvičení jsou zábavná. Možnost společného hraní, návštěv koncertů a komunita na facebooku.

Michal Froněk

“Heidi je učitelka s velmi osobitým přístupem. Nikdy mě nenapadlo najít si někoho jiného, protože její přístup je originální a moderní. Její originální a moderní přístup se projevuje v její hudební tvorbě, ale nenechte se zmást, umí parádně zahrát cokoli . Heidi bych doporučila nejen jako učitelku ale také jako někoho, kdo Vám může zahrát na svatbě po večírek až vyhlašování cen.”

Eliška Kotíková

Je něco, na co byste se rádi zeptali, nebo si chcete rovnou objednat některou z mých hudebních služeb?

Facebook
Facebook
Instagram
Follow by Email