Tyleček Ensemble

Tyleček Ensemble je variabilní komorní těleso složené ze čtyř až sedmi hráčů. Přestože hudebníci hrají na klasické nástroje, mají blízko také k populární hudbě. Repertoár kombinující populární a klasickou hudbu je přístupný každému posluchači a Tyleček Ensemble může nabídnout relevantní řešení pro širokou škálu příležitostí – od neformálních setkání po oficiální slavnostní události. Na základě individuální dohody je možné nastudovat repertoár na přání klienta. 

Repertoár:

The Beatles: Eleanor Rigby, Hey Jude, I Should Have Known Better, Obladi Oblada, In My Life, You Never Give Me Your Money (arr. Milan Svoboda)

Cantaloupe Island (Herbie Hancock)

Light My Fire (The Doors)

Riders On The Storm (The Doors)

Čtvero ročních dob (Antonio Vivaldi)

Koncert pro smyčce RV 121 (Antonio Vivaldi)

Koncert pro dvě violoncella g moll (Antonio Vivaldi)

Capriol Suite (Peter Warlock)

St. Paul’s Suite (Gustav Holst)

Musica Notturna (Luigi Boccherini)

Serenáda E dur (Antonín Dvořák)

Členové Tyleček Ensemble:

Heidi Johanna Vacek /housle/

Studia na konzervatoři započala pod ochrannými křídly své matky Tuuly Sivuly-Vacek v Českých Budějovicích a zakončila je pod vedením Radky Beranové v Plzni.

V dětském věku vyhrála mnoho zajímavých cen v soutěžích pro mladé a nadějné umělce. V dalším období absolvovala několik vzdělávacích seminářů se zaměřením na houslovou pedagogiku (vyučovala v ZUŠ B.Jeremiáše 2009-2014) a provádí pravidelný up-grade svých houslistických dovedností na letních masterclasses u houslového mága Joshua Epsteina. Aktuálně je maminkou na mateřské, houslistkou na volné noze a poskytuje soukromé lekce hodin houslí.

Ondřej Vacek Tyleček /violoncello/

Violoncellista Ondřej Vacek Tyleček je doma v klubech, na open-air festivalech, v koncertních síních i v nahrávacích studiích. Spolupracoval s Charlie Straight, Suzanne Vega, Čechomorem, Plzeňskou či Jihočeskou komorní filharmonií, byl členem kapely Hyperion. V roce 2007 založil komorní těleso Tyleček Ensemble.

Kristian Vacek /housle, viola/

Pochází z česko-finské rodiny. Vystudoval Konzervatoř v Českých Budějovicích a HAMU v Praze. Během svých studentských let získal řadu ocenění v různých soutěžích a prestižních akcích. Ve své profesionální kariéře působil, či aktuálně působí, v různých orchestrech, např. v Ensemble 18+, orchestr BERG, Plzeňské Filharmonii nebo Severočeské Filharmonii, ale též pedagogicky jako učitel v ZUŠ v Horních Počernicích.

Bart Bieliński /housle/

Tomáš Krejbich /viola/

Jeho violové dráze předcházela dráha houslová. V roce 2011 byl přijat na AMU v Praze, kde se jeho vzdělání ve hře na violu ujal Prof.Jan Pěruška. Aby dále rozvíjel své hráčské dovednosti, odjel v roce 2014 studovat na Královskou dánskou akademii v Kodani. Za dobu studií se zúčastnil mnoha festivalů a masterclasses, jmenujme např.International Music Students Festival v Kyotu, International Music Forum Trenta na Slovinsku, či Karen Tuttle Coordination Conference v Praze. Hrál v orchestrech a ansámblech po celém světě. Vedle hráčských aktivit se věnuje také pedagogické a skladatelské činnosti. V současné době je zaměstnán v Symfonickém orchestru hl. města Prahy FOK a je členem Sedláčkova kvarteta.

Pavel Husa /kontrabas/

Je absolventem Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka. Již při studiích začal spolupracovat s divadelním souborem BodyVoiceBand. Dlouhodobě hraje v kapelách Bizarre Band, Fanfán Tulipán a Tylečkovo Sexteto. Jako hledající eklektik se aktivně zabývá hudební psychologií, celostní muzikoterapii, informatikou a učitelstvím.

Jan Kusovský /kontrabas/

Kristýna Pátková /klavír, cembalo/

Právě zakončuje studia na Konzervatoři Jana Deyla v Praze. Vystupuje ve vyhlášených pražských restauracích, hotelech a kavárnách, ale také na svatebních obřadech, hostinách, oslavách, večírcích a vernisážích a vyučuje hru na klavír jak děti, tak dospělé. Aktivně se zajímá o hudební dění, zúčastnila se mnoha hudebních kurzů s pedagogickým zaměřením a plánuje pokračovat ve studiích v oboru Ladění klavírů a příbuzných nástrojů. Kromě toho se věnuje hře na různé bicí nástroje. Nyní na ně hraje v kapele Válec, Lunedband, Krystet a Valo.

Je něco, na co byste se rádi zeptali, nebo si chcete rovnou objednat některou z mých hudebních služeb?

Facebook
Facebook
Instagram
Follow by Email